صهیون پژوه

بررسی عملکردها ومبانی اندیشه اومانیسم مادیگرای صهیونیستی-یهودی/آرشیوموضوعی رافراموش نکنید/

رهبر معظم انقلاب در ديدار رئيس دفتر سياسي حماس:
مردم غزه و مقاومت اسلامي همه ما را سرافراز كردند
رهبر معظم انقلاب تاكيد كردند: مردم غزه و مقاومت اسلامي همه ما را سرافراز كردند و با صبر و استقامت خود، اين امتحان بزرگ و بسيار سخت را با موفقيت پشت سر گذاشتند.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر مقام معظم رهبري، خالد مشعل رئيس دفتر سياسي حماس عصر امروز به حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي رسيد و گزارش كاملي از جنگ 22 روزه غزه و پيروزي مقاومت اسلامي و تحولات سياسي مربوط به اين جنگ ارائه كرد.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار ضمن تبريك مجدد پيروزي مقاومت اسلامي بر دشمن صهيونيستي در جنگ غزه تأكيد كردند: مردم غزه و مقاومت اسلامي همه ما را سرافراز كردند و با صبر و استقامت خود، اين امتحان بزرگ و بسيار سخت را با موفقيت پشت سر گذاشتند.
ايشان حادثه بسيار عظيم پيروزي مردم غزه در مقابل ارتش رژيم صهيونيستي را نتيجه ايمان و جهاد دانستند و با قدرداني از مجاهدت و ايستادگي برادر مجاهد اسماعيل هنيه نخست وزير دولت فلسطين خاطرنشان كردند: اميدواريم به بركت ايمان و جهاد مردم فلسطين، خداوند اين پيروزي را مقدمه پيروزيهاي آينده قرار دهد.  رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه جنگ در غزه هنوز پايان نيافته است و جنگ سياسي و همچنين جنگ تبليغاتي و رواني همچنان ادامه دارد، افزودند: مقاومت اسلامي بايد با هوشياري و تدبير براي همه احتمالات و شرايط، حتي احتمال آغاز مجدد جنگ آمادگي كامل داشته باشد. حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به تلاش دشمن در جنگ سياسي براي دستيابي به آن چيزي كه در صحنه جنگ نظامي بدست نياورده است، تأكيد كردند: بايد در صحنه سياسي نيز همان روحيه استقامت، آمادگي و مجاهدت حفظ شود.
ايشان با تأكيد بر لزوم آغاز هر چه سريعتر بازسازي غزه و آمادگي جمهوري اسلامي ايران براي كمك در اين عرصه، به جنگ رواني و تبليغاتي دشمن اشاره كردند و افزودند: دشمن در اين جنگ تلاش مي كند تا با وارونه جلوه دادن حقايق، حماس و مقاومت اسلامي را مسئول رنج و محنت مردم غزه معرفي كند و متأسفانه برخي دولتهاي عربي همسايه غزه نيز به اين فضا دامن مي زنند.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: تنها راه مقابله با اين جنگ رواني و تبليغاتي، بيان صريح مواضع به حق مقاومت اسلامي و مردم فلسطين است تا تلاش دشمن به نتيجه نرسد. حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: حماس و مقاومت اسلامي بايد از رسانه هاي كشورهاي عربي براي پوشش تبليغاتي اين مواضع حق، مطالبه كنند. ايشان همچنين پيگيري مسئله محاكمه سران رژيم صهيونيستي به دليل ارتكاب جنايات جنگي را مهم ارزيابي و تأكيد كردند: بايد به طور جدي اين مسئله پيگيري شود. رهبر انقلاب اسلامي اين مسائل را ادامه جهاد غزه دانستند و افزودند: مجاهدت نيازمند قاطعيت و صراحت است و در چنين شرايطي است كه نصرت الهي بدون شك نتيجه مجاهدت خواهد بود. حضرت آيت الله خامنه‌اي با تجليل از شهداي غزه از جمله شهيد صيام وزير امور داخلي دولت فلسطين، از خداوند متعال براي خانواده شهدا به ويژه خانواده كودكان معصوم شهيد، صبر و اجر مسئلت كردند.
در اين ديدار آقاي خالد مشعل رئيس دفتر سياسي حماس ضمن ارائه گزارش كاملي از تحولات نظامي و سياسي مربوط به جنگ غزه و بعد از پايان جنگ گفت: جمهوري اسلامي ايران بيشترين حمايتها را از مردم غزه داشته است و من به نمايندگي از مردم غزه و مقاومت اسلامي فلسطين از حمايتهاي سياسي و معنوي حضرتعالي و ملت بزرگ و سرافراز ايران تشكر و قدرداني مي كنم. وي تأكيد كرد: قطعاً جمهوري اسلامي ايران در پيروزي مردم غزه، سهم بزرگي دارد و در اين پيروزي شريك است.
رئيس دفتر سياسي حماس پيروزي مردم غزه بر دشمن صهيونيستي را معجزه اي از معجزات الهي خواند و خاطرنشان كرد: در آن شرايط بسيار سخت و غيرقابل توصيف، مردم غزه با توكل بر خداوند و با تكرار مداوم آيه «حسبنا الله و نعم الوكيل» پايداري و مقاومت كردند و خداوند هم پيروزي را به اين مردم مؤمن و مقاوم عنايت كرد.
خالد مشعل افزود: انشاءالله پيروزي جنگ غزه مقدمه آزادي كامل فلسطين و قدس شريف خواهد بود.
وي همچنين با اشاره به شكست دشمن صهيونيستي در تحميل شروط خود در زمان جنگ و اعلام بدون قيد و شرط آتش بس و عقب نشيني از غزه خاطرنشان كرد: اكنون جنگ سياسي و جنگ شكستن محاصره غزه و بازگشايي گذرگاهها آغاز شده است و با وجود همه فشارها و جنگ رواني، دولت فلسطين و مقاومت اسلامي هيچيك از شروط دشمن صهيونيستي از جمله التزام به توافقنامه سال 2005 ميلادي درخصوص گذرگاه رفح و آتش بس دائم را نپذيرفته و نخواهد پذيرفت.
رئيس دفتر سياسي حماس، بازسازي غزه را اولويت نخست دولت فلسطين برشمرد و افزود: امريكا و رژيم صهيونيستي مي خواهند با ممانعت از بازسازي غزه موجب نارضايتي و يأس مردم شوند اما ما به هر طريق ممكن، بازسازي غزه را آغاز خواهيم كرد و نخواهيم گذاشت تلاشهاي آنها به نتيجه برسد.
خالد مشعل ضمن قدرداني از تلاشهاي جمهوري اسلامي ايران براي برگزاري همايش بين المللي بازسازي غزه، تأكيد كرد: خط استراتژيك مقاومت اسلامي و گروههاي فلسطيني، مقاومت و جهاد در مقابل دشمن صهيونيستي است و لحظه اي از اين هدف دست برنخواهند داشت. در اين ديدار همچنين گزارشي از وضع داخلي غزه و الطاف الهي و امدادهاي غيبي و روحيه مقاومت مردم در طول جنگ غزه بيان شد. سایت منبع خبر
هنیه در پیام تشکر خطاب به رهبر انقلاب اسلامی:
پیام های شما موجب دمیده شدن روح استقامت در مردم غزه شد
به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت قانونی و مردمی فلسطین در پیامی به حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از حمایتهای بیدریغ و شجاعانه ایشان و ملت قهرمان ایران از مردم فلسطین بویژه غزه و نیروهای مقاومت اسلامی تأکید کرد: از طرف خود و ملت فلسطین و از طرف غزه مجروح ولی پیروز، بهترین درودها را بخاطر مواضع اسلامی و ممتاز جنابعالی و ملت بزرگ ایران می فرستم. متن پیام:
باسمه تعالی
آیت الله العظمی علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
این برای من مایه افتخار است که به نمایندگی از دولت و ملت فلسطین و به نمایندگی از غزه مجروح ولی پیروز، مراتب قدردانی و تشکر خود را از مواضع ممتاز و شجاعانه و اسلامی جنابعالی که نشان دهنده، روح والای رهبری ایران اسلامی و روح بزرگ ملت ایران است، اعلام کنم. سخنان و پیامهای جنابعالی قبل از تجاوز به غزه و همچنین به هنگام روزهای سخت جنگ غزه، موجب دمیده شدن روح عزت، آزادگی، کرامت، و ایستادگی در میان مردم غزه و نیروهای مقاومت در مقابله با تجاوز دشمن شد.
در سایه رهنمودهای مسئولانه جنابعالی، جمهوری اسلامی ایران در تمام عرصه های ممکن بویژه در نشست غزه در دوحه، فعالانه ایفای نقش کرد به گونه ای که این تلاشها موجب یاری مردم بی یاور ما شد و امید جدیدی را در میان مردم فلسطین به وجود آورد.
جمهوری اسلامی ایران با حمایتهای خود در عرصه های مختلف موجب کمک به پایداری مردم فلسطین شد. پیروزی مردم غزه در جنگ اخیر در واقع دومین پیروزی مقاومت اسلامی بعد از جنگ جنوب لبنان است و خداوند به جنابعالی و ملت ایران بخاطر این مساعدتها و حمایتها جزای خیر عنایت فرماید. ملت ایران در سایه رهبری جنابعالی تلاشهاو اقدامات زیادی در حمایت از مردم فلسطین انجام داده است که این تلاشها مایه افتخار ما است و از آنها تشکر و قدردانی می کنیم.
مردم فلسطین بویژه مردم غزه همچنان نیازمند حمایتهای سیاسی و غیر سیاسی و حمایتهای مردمی برای بازسازی و فائق آمدن بر مشکلات ناشی از تجاوز دشمن و کاهش هزینه هایی هستند که دیگران بوجود آورده اند. رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، ملت فلسطین نیازمند یک زندگی آزاد، و شرافتمندانه بدون اشغالگری و محاصره است تا بتواند به قدرت و عزت واقعی خود دست یابد. تحقق این هدف بعد از لطف و توفیق الهی، نیازمند ادامه حمایتهای جنابعالی و ملت مسلمان ایران در مواجهه با حکومت ظالم آمریکا و رژیم جنایتکار صهیونیستی است. در پایان تشکر و قدردانی من و ملت فلسطین از عنایتهای جنابعالی و ملت ایران اسلامی را پذیرا باشید.
برادرشمااسماعیل هنیه،رئیس هیأت وزیران. سایت منبع خبر
دیگر مجاهدان مسلمان نیز طعم شیرین پیروزی را خواهند چشید
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر شکست ناپذیری راه خدا و انبیاء الهی خاطرنشان کردند: "همانطور که خداوند به صبر و مقاومت مجاهدان لبنانی و فلسطینی برکت داد و آنان در جنوب لبنان و غزه پیروز شدند، دیگر مجاهدان نیز انشاء الله طعم شیرین پیروزی را خواهند چشید."
به گزارش شبکه ایران حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز با گروهی از زندانیان آزاد شده از بند رژیم های مستبد دیدار کردند. ایشان با اشاره به لحظات دشوار و تلخ دوران اسارت خاطرنشان کردند: "شما با مجاهدت و صبر خود در زندان، نهضت عظیم و جهانی بیداری اسلامی را گامهایی به پیش بردید ضمن آنکه هرلحظه از مقاومت شما، نزد خداوند مأجور و دارای حسنه است."
حضرت آیت الله خامنه ای با مقایسه وضع کنونی رژیم صهیونیستی و دولت امریکا با بیست سال قبل خاطرنشان کردند: "قدرتهای سلطه گری که چندی پیش خود را در نهایت عظمت می دیدند اکنون احساس ضعف و زوال می کنند و با استمرار این مجاهدت ها، نشانه های پیروزی و قدرت الهی بیش از پیش ظاهر خواهد شد."
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر شکست ناپذیری راه خدا و انبیاء الهی خاطرنشان کردند: "همانطور که خداوند به صبر و مقاومت مجاهدان لبنانی و فلسطینی برکت داد و آنان در جنوب لبنان و غزه پیروز شدند، دیگر مجاهدان نیز انشاء الله طعم شیرین پیروزی را خواهند چشید." در این دیدار سمیر قنطار، شیخ عبدالکریم عبید و مصطفی دیرانی مجاهدان آزاد شده از بند رژیم صهیونیستی، جبار موات کسار و فاضل الموسوی زندانیان آزاد شده از بند رژیم بعثی صدام و تعدادی از زندانیان آزاد شده از بند رژیم های مستبد و خانواده های آنان حضور داشتند.منبع خبر
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۷/۱۱/۱۴ساعت   توسط سینا  |